Konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

 Ruszyła XIV edycja konkursu

 „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

 

 Szanowni Państwo,

 

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz uczniów szkół gimnazjalnych (klasy III) z terenu Rzeczypospolitej Polskiej, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia do udziału w XIV edycji konkursu ekonomicznego „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”.

Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Obrót bezgotówkowy. Nowoczesność i bezpieczeństwo”. Celem Konkursu jest edukacja finansowa młodzieży w zakresie nowoczesnego i bezpiecznego  obrotu bezgotówkowego.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. Wejść na stronę  www.skef.pl lub https://www.skef.pl/mistrzostwa-polski-mlodych-ekonomistow/

  2. Zapoznać się z regulaminem konkursu  wraz z załącznikiem nr 1 do regulaminu konkursu

  3. Wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z pracą konkursową (test i zadanie opisowe)

 

do dnia 30 kwietnia 2019 roku na jeden z dwóch sposobów:

 

Z nadesłanych prac konkursowych zostanie wyłonionych dziesięć z największą liczbą punktów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku w Jastrzębiej Górze. SKEF zastrzega prawo do przyznania dodatkowo dwóch wyróżnień uprawniających do udziału w finale dla autorów wyróżniających się prac.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Pierwsze miejsce – nagroda pieniężna o wartości 3 000 PLN, drugie miejsce – nagroda pieniężna o wartości 2 000 PLN, trzecie miejsce – nagroda pieniężna o wartości 1000 PLN. Regulamin konkursu przewiduje również nagrodę pieniężną dla nauczyciela w wysokości 700 PLN.

 

 

W związku z promocją konkursu został przygotowany plakat informacyjny, który załączamy do niniejszej wiadomości.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.skef.pl/mistrzostwa-polski-mlodych-ekonomistow/ oraz  w regulaminie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Karmasz 58/624-98-76; 695-981-034  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

  1. Ulotka (pdf). 
  2. Plakat (jpg).